Jak wybrać dobrego DJ na wesele

Dobry DJ na wesele to obecnie podstawa udanej imprezy weselnej i nie tylko weselnej. Wiele par planując wesele rezygnuje z usług zespołów muzycznych na rzecz DJ na wesele.

dj na wesele
Stereotyp, że muzykę może puszczać każdy już dawno został wyparty przez profesjonalnych DJ na wesela, którzy potrafią nie tylko puszczać muzykę znanych wykonawców ale na pierwszym miejscu jego zadaniem jest poprowadzenie wesela. Pamiętajmy że to on ma mikrofon i jego słucha cały tłum naszych gości weselnych.

Nie odkładajcie szukania DJ na weselę na ostatnią chwilę, proponuję zrobić to na około 6 miesięcy przed planowaną datą ślubu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze DJ na wesele.

Podczas sprawdzania ofert DJ na wesela warto umówić się na spotkanie z przynajmniej 2-3 profesjonalnymi DJ weselnymi. Przygotujcie sobie listę pytań dla każdego z nich, najlepiej zapiszcie je bo w trakcie rozmowy zawsze coś może uciec.

 

Cena DJ na wesele

Tak jak w większości wyborów proponuję rozpocząć od zadania pytań dotyczących kosztów. Kwota ta może być zależna od naprawdę wielu czynników, dlatego nie chcę podawać przykładowych kosztów. Drugim bardzo ważnym pytaniem jest program artystyczny, warto dopracować repertuar tak abyście byli zadowoleni ze swojego wesela. Prawdziwy dobry DJ wie jak poruszyć tłumy i rozbawić wszystkich gości na weselu. Bardzo często DJ na weselu pełni również rolę wodzireja. Pamiętajcie o tym aby dopracować listę konkursów i przedyskutować wszystkie ich zasady.

Jakim sprzętem dysponuje DJ, który będzie prowadził wesele

Podczas rozmowy warto również porozmawiać z waszym przyszłym DJ o sprzęcie jakim dysponuje czy Pamiętajcie o dobrym sprzęcie. Sprawdźcie czy DJ, który będzie grał na waszym weselu dysponuje w razie awarii sprzętem dodatkowym tak aby nie zostać na lodzie w przypadku jakieś awarii. Zwróćcie uwagę na dodatkowy sprzęt poza nagłośnieniem istotną rolę pełni obecnie oświetlenie, generatory pary, projektory, lasery i inne dodatkowe atrakcje.

Doświadczenie i preferencje DJ

Warto sprawdzić preferencje, doświadczenie DJ na wesele. Najlepszym przykładem będą udokumentowane poprzednie imprezy, sprawdźcie jak wasz przyszły DJ prowadził wcześniejsze imprezy weselne. Najlepszym sposobem na zorientowanie się w profesjonalizmie osoby są opinie byłych klientów (poproście o numery telefonów lub maile) i nagrania z przeprowadzonych wesel. Osobiście posprawdzałbym również opinie w internecie warto przeszukać lokalne fora internetowe zbierając opinie poprzednich klientów na temat DJ.

Jeśli już wybraliście kandydata na DJ lub wodzireja, który poprowadzi Wasze wesele proponuje ustalić z nim wszystkie kwestie typu listy utworów (jakie muszą zabrzmieć na Waszym weselu), ustalacie dokładną oprawę najważniejszych momentów przyjęcia: podziękowania, oczepiny, pierwszy taniec.

Życzę udanej imprezy 🙂

Chcecie podzielić się swoimi doświadczeniami zapraszam do komentowania artykułu.