Jakie utwory wybrać na wesele

Wybór odpowiedniego repertuaru utworów, które ma grać DJ na weselu jest początkiem do udanej imprezy weselnej. To samo dotyczy się doboru repertuaru dla wybranej kapeli (jednak kapele coraz rzadziej goszczą na weselach). 

W repertuarze zespołów weselnych i DJ-ów przeważnie królują polskie piosenki weselne Disco Polo. Mimo iż wielu młodych ludzi nie przyznaje się do słuchania tego typu muzyki, trudno wyobrazić sobie bez niej wesela. Niemal każdy zna teksty starych przebojów sprzed lat, a nierzadko także najnowszych hitów okupujących pierwsze miejsca na listach przebojów. Posłuchajcie razem z nami tych starych i nowych piosenek na wesele.

 

dj na wesele kołobrzeg

DJ na weselu może grać różne rodzaje muzyki.

Muzyka na czas posiłków

Każdy profesjonalny DJ obsługujący wesela podpowie Wam, że na czas posiłków trzeba zapewnić gościom inną muzykę. Jedną z opcji jest wybranie ulubionych utworów i puszczanie ich nieco ciszej tak aby umożliwić naszym gościom swobodną rozmowę podczas posiłku. Drugim rozwiązaniem jest przygotowanie specjalnej listy utworów tylko do posiłku. Bardzo dobrze sprawdzą się zarówno ballady rockowe, jak i klasyczne standardy jazzowe, muzyka klasyczna, r’nb’, chill out lub reggae. Lekkie przyciszenie muzyki sprawi, że goście będą mogli swobodnie rozmawiać.

Muzyka do gier i zabaw

DJ obsługujący wesela ma najczęściej przygotowaną już gotową listę takich utworów. Warto jednak sprawdzić co znajduje się na tej liście. Osobną sprawą jest karaoke lub inne zabawy muzyczne w trakcie wesela. Warto pomyśleć o ich wprowadzeniu w program przyjęcia weselnego, bo integrują gości i sprawiają, że atmosfera robi się luźniejsza. Polecam raczej krótsze zabawy, zbyt długie mogą gości znudzić lub zniechęcić. Pomysły na dodatkowe rozrywki dla gości można podzielić na kilka krótkich przerw pomiędzy jedzeniem a posiłkami.

Tańce

Muzyką, która najlepiej sprawdza się, podczas wesela, są przeboje, którzy znają i lubią wszyscy. Najlepiej zdecydować się na przeplatanie hitów – nowszych i starszych, tak by każdy znalazł coś dla siebie. Podobnie jeśli chodzi o gatunki muzyczne. DJ na wesele ma do zaoferowania zawsze dużą listę hitów, które zachęcą do zabawy każdego.  Jeśli playlistę chcecie ułożyć sami – warto sprawdzić zestawienia najlepszych piosenek tanecznych. O ile udana zabawa nie musi oznaczać muzyki disco polo lub biesiadnych przyśpiewek, to jednak niektóre z nich warto ująć w repertuarze.

Pomysły gości

Coraz częściej znajomi pary młodej mają pomysły na niewielkie występy, prezentacje lub pokazy, które są często miłą niespodzianką dla nowożeńców. Dlatego warto aby kontakt do DJ obsługującego wesele otrzymali również świadkowie jednej i drugiej strony. Dzięki taki występom wesele nabiera naprawdę osobistego charakteru, a łzy wzruszenia pary młodej są często nagrodą dla autorów.