Wodzirej na wesele

Każdy z nas był przynajmniej na jednym weselu, które prowadzone było przez wodzireja. Pomimo tego, że na przestrzeni lat ten zawód nieco podupadł – przede wszystkim na skutek negatywnych skojarzeń z tandetnością i brakiem profesjonalizmu – współcześnie trudno wyobrazić sobie, aby dobra zabawa weselna odbywała się bez kogoś, kto skutecznie bawiłby towarzystwo i przeprowadzał gości przez najważniejsze części przyjęcia.

wodzirej na wesele

Jakie jest zadanie wodzireja na weselu?

Głównym zadaniem wodzireja na weselu jest zrealizowanie marzeń Młodej Pary o dobrej zabawie podczas weselaWodzirej to dusza towarzystwa, która swoją otwartością i humorem zjednuje sobie sympatię ludzi. W czasie wesela troszczy się, aby wszyscy goście – bez wyjątku – dobrze się bawili. Taktownie i z klasą zaprasza gości do tańca i zabaw, w których sam bierze czynny udział. Swoim zachowaniem zachęca gości bardziej nieśmiałych do wzięcia udziału w proponowanych rozrywkach. Pomocne w tym okazują się śmieszne nakrycia głowy czy też inne gadżety, które wprowadzają klimat kolejnych zabaw. Przyjęcia weselne prowadzone przez wodzireja obfitują w liczne atrakcje i niespodzianki przez co na długi czas pozostają w pamięci weselników.

Jak rozpoznać dobrego wodzireja?

Dobrego wodzireja cechuje wysoka kultura osobista oraz nienaganna prezencja dzięki czemu wyróżnia się z tłumu. Dobry wodzirej to nie pajac. Nie robi z siebie błazna a tym bardziej nie ośmiesza gości weselnych. Posiada umiejętność dostosowania się do różnych sytuacji – trzyma się z boku jeżeli gości dobrze się bawią i wchodzi na parkiet gdy słabnie ogień zabawy. Prowadzenie imprezy weselnej powinno być dla prawdziwego wodzireja pasją a nie pracą. Po tym poznać dobrego wodzireja, że kontakt z ludźmi i ich zabawianie sprawia mu nieukrywaną przyjemność. No i na koniec, dobry wodzirej to trzeźwy wodzirej.

Kim jest współczesny wodzirej na weselu?

Współcześni wodzireje są profesjonalistami, którzy samodzielnie wybierają swoje zawody, zwykle więc nie mają problemu z przemawianiem do większej części osób. Być może negatywna „łatka”, która została im przyczepiona, pochodzi od tego, że jeszcze kilkanaście lat temu funkcję wodzirejów sprawowali drużbowie, nie zawsze na tyle śmiali i dowcipni, żeby ciągnąć za sobą tłum ludzi. Trudno jednak wyobrazić sobie jakiekolwiek wesele, które nie posiadałoby osoby odpowiedzialnej za puszczanie muzyki czy prowadzenie zabaw, dlatego też wodzireje systematycznie odbudowują swoją silną pozycję przekształcając się w profesjonalistów, którzy swój zawód traktują poważnie i odpowiedzialnie.